Popis zvoleného provedení
Tisk. Obraz vytiskneme na matný fotopapír papír HP o gramáži 270 g/m2. Tiskneme na špičkovém 9inkoustovém plotru HP Z9+. K motivu přidáváme 5 cm široký bílý okraj. Fotografie tiskneme na lesklý fotopapír.
Vybrat si můžete libovolný rozměr a volit jej s přesnosti 1 cm.
Více informací najdete v sekci
provedení obrazů.
Malířova žena
Rok vzniku:
1917Provedení:
tužka, temperaOriginál uložen:
Národní galerie PrahaRozměr originálu:
neuvedenPortrét
Schieleho manželky Edith, kterou si vzal v roce 1915, klade velké důraz na její jemnou krásu a uvolněnost. Edith byla po svatbě určitou dobu jediným modelem. Protože Egon neměl při malování aktů zábrany, Edith pochopila, že nemůže vyhovět všem jeho požadavkům a přenechala své místo modelkám z povolání. Edith zemřela na španělskou chřipku pár dní před svým manželem.
Schiele namaloval obraz Malířova žena v roce 1917. Převládající barvy tohoto obrazu jsou do hněda a jeho formát je na výšku. Rozměr originálu je neuveden. Umístěním originálu obrazu je Národní galerie Praha. Reprodukci tohoto obrazu tiskneme na přání - můžete si zvolit rozměr i provedení reprodukce.
Egon Schiele (1890 – 1918). Nekonvenční vídeňský umělec představující významný milník vídeňského malířství. Rychle se rozešel s německým hnutím „nového umění“ (Jugendstil) a začal malovat svým typickým trýznivým stylem s existenciálním zaujetím pro lidské tělo. Maloval otevřeně, s odkazy na lidskou sexualitu (jeho obrazy se hodí do doby, kdy Freud formuloval své teorie). Schieleho obrazy jsou temné, agresivní, nezvyklé. Jsou však promyšlené a budicí emoce, s fascinující kresbou a kompozicí. Schiele byl mučen existencí, sexualitou a realitou života. Jeho sláva stoupala již za jeho života, který však byl velmi krátký: po první světové válce zemřela jeho manželka a dítě na tyfus a po krátké době zemřel i on sám.