Popis zvoleného provedení
Tisk. Obraz vytiskneme na matný fotopapír papír HP o gramáži 270 g/m2. Tiskneme na špičkovém 9inkoustovém plotru HP Z9+. K motivu přidáváme 5 cm široký bílý okraj. Fotografie tiskneme na lesklý fotopapír.
Vybrat si můžete libovolný rozměr a volit jej s přesnosti 1 cm.


Více informací najdete v sekci
provedení obrazů.
Sedící akt
Rok vzniku:
1917Sedící akt" je olejomalba od rakouského umělce
Egona Schieleho , jednoho z předních představitelů
expresionismu . Malba vznikla kolem roku 1917, během období, kdy Schiele rozvíjel svůj jedinečný umělecký styl, který se vyznačoval deformací postav a výrazným pohledem na lidské tělo.
Malba zobrazuje
nahou ženskou postavu, která sedí na nízkém stoličce nebo taburetu. Ženská postava je velkým centrálním motivem obrazu. Postava je zobrazena s charakteristickými expresionistickými rysy, jako jsou protáhlé tělo, deformované tvary a ostře definované linie. Schiele často využíval tělesné deformace a zkreslení, aby vyjádřil emocionální nebo psychologický stav postavy. Barevná paleta obrazu je omezena a strohá, převládají tóny šedé, modré a hnědé. Toto omezení barev vytváří dojem melancholie a introspekce. Postava má svůj pohled upřený dolů a ruce položené na stehnech. Její pozice a výraz na tváři mohou vyvolávat pocit melancholie, reflexe nebo vnitřního zamyšlení.
Malba "Sedící akt" je typickým příkladem Schieleho tvorby, která se věnuje lidskému tělu a emocionálním stavům. Umělec byl známý tím, že se věnoval temným a kontroverzním tématům a často vyjadřoval svou vlastní duševní stálost a touhy ve svých obrazech.
Schiele namaloval obraz Sedící akt v roce 1917. Převládající barvy tohoto obrazu jsou do hněda a jeho formát je na výšku. Reprodukci tohoto obrazu tiskneme na přání - můžete si zvolit rozměr i provedení reprodukce.
Egon Schiele (1890 – 1918). Nekonvenční vídeňský umělec představující významný milník vídeňského malířství. Rychle se rozešel s německým hnutím „nového umění“ (Jugendstil) a začal malovat svým typickým trýznivým stylem s existenciálním zaujetím pro lidské tělo. Maloval otevřeně, s odkazy na lidskou sexualitu (jeho obrazy se hodí do doby, kdy Freud formuloval své teorie). Schieleho obrazy jsou temné, agresivní, nezvyklé. Jsou však promyšlené a budicí emoce, s fascinující kresbou a kompozicí. Schiele byl mučen existencí, sexualitou a realitou života. Jeho sláva stoupala již za jeho života, který však byl velmi krátký: po první světové válce zemřela jeho manželka a dítě na tyfus a po krátké době zemřel i on sám.