Popis zvoleného provedení
Tisk. Obraz vytiskneme na matný fotopapír papír HP o gramáži 270 g/m2. Tiskneme na špičkovém 9inkoustovém plotru HP Z9+. K motivu přidáváme 5 cm široký bílý okraj. Fotografie tiskneme na lesklý fotopapír.
Vybrat si můžete libovolný rozměr a volit jej s přesnosti 1 cm.


Více informací najdete v sekci
provedení obrazů.
Kosatce
Rok vzniku:
1890"Kosatce" (nizozemsky "Irissen") je olejový obraz od nizozemského malíře
Vincenta Willema van Gogha. Toto dílo bylo vytvořeno v roce 1889, během jeho pobytu v psychiatrické léčebně v Saint-Paul-de-Mausole ve Francii. Obraz zachycuje kosatce v květinové zahradě a je jedním z mnoha van Goghových
květinových motivů. Hlavním motivem obrazu jsou kosatce, květiny se špičatými, mečovitými listy. Kosatce jsou zobrazeny v různých odstínech fialové, modré a bílé barvy. Van Gogh detailně zachytil strukturu a texturu květin. Obraz má jasné a nebeské pozadí, které tvoří kontrast k intenzivním barvám kosatců. Toto pozadí dodává obrazu vzdušnost a světlo.
Květiny jsou rozmístěny ve středu obrazu a vytvářejí dojem plnosti a harmonie. Van Gogh upřednostňoval rovnováhu a kompoziční strukturu ve svých obrazech. Van Goghova technika malby je známá svým volným štětcováním a výraznými tahy štětce, které přispívají k dojmu spontánnosti a emocionální intenzity. Van Gogh vkládal svou emocionální energii do svých maleb, a obraz "Kosatce" zřetelně vyjadřuje jeho vášeň a zájem o květiny jako námět. Květiny v umění mohou nést symbolický význam. Kosatce mohou být chápány jako symbol laskavosti, pýchy a božské moudrosti. Van Gogh byl fascinován symbolikou květin.
Gogh namaloval obraz Kosatce v roce 1890. Převládající barvy tohoto obrazu jsou do modra a jeho formát je na šířku. Reprodukci tohoto obrazu tiskneme na přání - můžete si zvolit rozměr i provedení reprodukce.
Vincent Willem van Gogh (1853-1890). Nizozemský malíř patřící k
postimpresionismu.
Jeho dílo - přes 900 maleb a 1100 studií a kreseb patří k tomu nejznámějšímu, co ve světě umění vzniklo. Přesto za svého života se Van Gogh nedočkal výraznějšího uznání. Posmrtně však jeho sláva stoupala závratnou rychlostí. Novátorským pojetím reality změnil náhled na tradiční
impresionistickou malbu a z uměleckého hlediska významně ovlivnil především první polovinu 20. století. Vůlí vyjádřit vlastní pocity se stal mimoděk jedním ze zakladatelů právě nastupující umělecké větve zvané
expresionismus. (jako např.
Edvard Munch nebo
Henri de Toulouse-Lautrec). Okolo roku 1889 trpěl silnými depresemi, které se stále prohlubovaly. 27. července 1890 se ve věku 37 let postřelil do břicha. Aniž by si uvědomil, že je smrtelně raněn, vrátil se do hostince Ravoux, kde dva dny nato zemřel před zraky svého bratra Thea. Jeho poslední slova zněla: „La tristesse durera toujours.“ ( „Smutek potrvá navždy.“) Byl pochován na hřbitově v Auvers-sur-Oise.